Trajectory of the route on the map
Dworzec Autobusowy
→
Pajęczno, D.A.
See route stops on the map
CloseService Directions
Operating Dates and Days
Weekdays
From 13.01 To 22.03
Schedule
14:15
Operating Dates and Days
Weekdays
From 01.04 To 31.05
Schedule
14:15
Operating Dates and Days
Weekdays
From 01.09 To 27.10
Schedule
14:15
Operating Dates and Days
Weekdays
From 05.11 To 30.12
Schedule
14:15
Type & Route Name:
Bus Częstochowa - Pajęczno (przez Zawady)
Itinerary:
Częstochowa - Szarlejka - Lgota - Gruszewnia - Libidza - Kłobuck - Mokra - Zawady - Popów - Dębie - Smolarze - Dąbrowa - Więcki - Antonie - Marianów - Annolesie - Wąsosz Dolny - Wąsosz Górny - Patrzyków - Głuszyna - Nowe Gajęcice - Makowiska - Pajęczno
Additional Information:
-
Service Statistics:
Trip distance №1: 58.13 km
Stops: 44
Direction: Dworzec Autobusowy → Pajęczno, D.A.
Dworzec Autobusowy DĄBROWSKIEGO - SĄDY KOMENDA MIEJSKA POLICJI RYNEK WIELUŃSKI WRĘCZYCKA ODRODZENIA Częstochowa, Św. Rocha / szkoła Szarlejka, Częstochowska Lgota Gruszewnia Gruszewnia I Libidza Kłobuck, cmentarz Kłobuck, Częstochowska Kłobuck, 3 Maja Kłobuck, osiedle Kłobuck, Zamkowa Kłobuck, Wojska Polskiego Mokra Kolonia Mokra III Mokra II Mokra I Mokra, las Zawady, Stacja Miedźno Zawady I Popów, rondo Dębie Smolarze Dąbrowa Więcki I Więcki Antonie Marianów Annolesie, skrz. Wąsosz Dolny, skrz. Wąsosz Dolny, sołtys Wąsosz Dolny Wąsosz Górny, Rynek Patrzyków Głuszyna Nowe Gajęcice Makowiska, szkoła Pajęczno, Częstochowska Pajęczno, D.A. Comments :